HÖKKENTŐ 2015. nyári szám
Hökkentő kártya regisztráció
Hol szeretsz leginkább bulizni?
Az év diákújsága
Ötletláda
Cimkék Innen-onnan
Milyen vezetőt igényel az egyetem?
[ 2010.05.18. ]
Ma jár le a határidő a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) rektori pályázatára jelentkezők számára. Az előző, eredménytelen procedúrát követően az egyetem szenátusa némileg módosította a pályázati kiírást.

A Szegedi Tudományegyetem rektorának jelentkezők május 18-áig nyújthatják be vezetői programjukat. Lapunkban megírtuk: eredménytelenül zárult az előző pályázat, egyik jelölt sem kapta meg a szenátustól a rektorrá választásához szükséges szavazatmennyiséget. Az ország második legnépszerűbb univerzitását irányító testület javaslatára az oktatási tárca április 19-én az előzőtől némileg eltérő szöveggel jelentette meg a pályázatot.

Így például nemcsak a többéves vezetői gyakorlat, hanem a „legalább 3 éves egyetemi stratégiai döntéshozó testületi tevékenység" is követelmény. Új kitétel még: a „kiemelkedő kommunikációs képesség"; a „kari, klinikai központi, egyetemi szintű fejlesztések, pályázatok, beruházások vezetésében, lebonyolításában szerzett tapasztalat"; illetve a „széles körű oktatási, kutatási, tudományos tájékozottság, az egyetem alapító okiratában meghatározott tevékenység". Ezeket a szempontokat a szenátus Galambos Gábor, az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar dékánja javaslatára tette magáévá.
- Élen jár az SZTE a felsőoktatási infrastruktúra fejlesztése terén, a kutatók és oktatók is jól dolgoznak. A képzési struktúra változása a bolognai kényszerpályán mozog, de különösen a tanárképzéssel kapcsolatos megoldásokat elhibázottnak tartom. Gazdasági szempontból pedig zavaró, hogy az oktatás-kutatás kiadásai mellett ide keveredett az egészségügyi ellátás problémás finanszírozása – vázolta intézményképét Galambos Gábor. A JGYPK-dékán szerint az általa felsorolt problémák megoldási kényszere miatt is változtatott a szenátus a rektori pályázati kiíráson. Vagyis: a szegedi univerzitáshoz hasonlóan színes legyen az intézmény vezetője – ne csak kiváló tudós, aki eligazodik a tudománypolitikában, miközben teljesíti protokolláris kötelezettségeit, hanem közgazdasági kérdésekben is jártasnak, menedzserként stratégiai döntésekre is képesnek kell lennie.
delmagyar.hu

<< vissza
Hozzászólások (a hozászóláshoz regisztráció szükséges)
Ehhez a cikkhez még nem szólt hozzá senki!
Hökkentő Tévé
Login: 
Jelszó: 
RSS